Aktualności

21 czerwca 2019 10:51 | Aktualności

EKOLOGICZNY FESTYN RODZINNY i finał projektu "NIE PAL ŚMIECI, JEŚLI NAS KOCHASZ!" - DZIECI

15 czerwca przy obiekcie rekreacyjnym Państwa Jergas odbył się Ekologiczny Festyn Rodzinny, który był zakończeniem projektu "NIE PAL ŚMIECI, JEŚLI NAS KOCHASZ!" - DZIECI. Przypominamy, że projekt zrealizowany został dzięki grantowi finansowanemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu był Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu - Fundacja "Za górami, za lasami". W styczniu tego roku nasza szkoła wygrała ze swoim projektem konkurs ekologiczny zorganizowany przez Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. i Fundację "Za górami, za lasami" w Warszawie.

Działania projektowe rozpoczęliśmy już w marcu, kiedy to odbyły się warsztaty antysmogowe osobno dla klas 1-3 i 4-8. Poczas warsztatów uczniowie oglądali prezentacje multimedialne oraz wykonywali różne zadania związane z tematyką antysmogową. W maju posadziliśmy sadzonki 33 drzew zakupionych w ramach projektu oraz dodatkowo sazonki 11 drzew, dzięki naszemu partnerowi projektu - Panu Sołtysowi Franciszkowi Moczale. Odbyły się również 2 konkursy szkolne - plastyczny oraz na wiersz o smogu.

Z pozyskanych dla szkoły funduszy zakupiliśmy - drukarkę, aparat fotograficzny, 15 antyram, 8 sztalug, oświetlenie, materiały tekstylne, materiały biurowe, zabawki solarne, nagrody za konkursy antysmogowe itp. Wszystkie zakupione rzeczy potrzebne były do przeprowadzenia zaplanowanych działań projektowych.

Zakończeniem projektu był huczny Ekologiczny Festyn Rodzinny. Rozpoczął się on przemówieniem P. Dyrektor Jolanty Uherek, a następnie widzowie mogli oglądać przedstawienie anstysmogowe, w wydaniu uczniów naszej szkoły podstawowej. Po przedstawieniu, odbyły się występy dla rodziców. Następnie Miś Sortuś zaprosił najmłodszych uczestników festynu na anstysmogowe poczytanki, po których odbyła się zabawa taneczna z misiem oraz krótki konkurs plastyczny. Kolejną atrakcją festynu nyła prolekcja strażaka z Wodzisławskiej Jednostki Ratownictwa Pożarowego, który opowiadał lokalnej społeczności, co robić aby produkować jak najmniej smogu w swoim otoczeniu. Po jego występie bojowy wóz straży pożarnej urządził pokaz pojazdu i zawartych w nim sprzętów, a na koniec schłodził chętnych uczestników festynu wodą, która podczas upalnego dnia była ogromną atrakcją, szczególnie dla dzieci i młodzieży. Niespodzianką dla wszystkich uczestników festynu był przylot motolotniarza, który zrzucił z nieba pyszną słodką niespodziankę (cukierki). Następnie uczniowie z klasy 6 omówili prezentację multimedialną o smogu. Po nich p. dyrektor wręczyła nagrody oraz dyplomy wszystkim uczestnikom konkursów antysmogwych. Festyn zakończył się EKOLOGICZNYM POKAZEM MODY, w którym brały udział przedszkolaki oraz uczniowie naszego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Przeczytano: 511 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: