Aktualności

29 kwietnia 2019 20:28 | Aktualności

Warsztaty antysmogowe "ŻYJMY BEZ SMOGU"

28 i 29 marca w naszej szkole odbyły się warsztaty antysmogowe pt.: "ŻYJMY BEZ SMOGU". Warsztaty te zostały podzielone na dwie grupy wiekowe klasy 1-3 oraz klasy 4-8. Warsztaty dla klas 1-3 odbywały się 2 dni - 28 i 29 marca. Dzięki nim uczniowie klas 1-3 mieli okazję obejrzeć pokaz multimedialny na podstawie książki "Skok na smog" wyd. Znak, która w bardzo prosty i przystępny sposób ukazywała problem smogu. Po warsztatach uczniowie podjęli szereg działań kreatywnych, które pomogły im zrozumieć wagę problemu i utrwalić poznane podczas pokazu wiadomości.

29 marca na warszaty zaproszeni zostali uczniowie klas 4-8. Po warsztatach wykonali oni plakaty tematyczne, które pomogły im zrozumieć i utrwalić wiadomości - "JAK MAKSYMALNIE OGRANICZYĆ SMOG W NASZYM OTOCZENIU?". Wykonane prace oglądać będzie można na RODZINNYM FESTYNIE EKOLOGICZNYM, który odbędzie się 15 czerwca 2019r.

Warsztaty przygotowała i przeprowadziła - pomysłodawczyni i koordynator projektu - Anna Prochasek.

Powyższe działania realizowane są dzięki grantowi finansowanemu z Funduszu Naturalnej Energii. Organizatorem konkursu jest Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A., a Partnerem Konkursu jest Fundacja "Za górami, za lasami".

Przeczytano: 138 razy. Wydrukuj|Do góry