Aktualności

28 kwietnia 2019 10:57 | Aktualności

Autyzm - poznaj, zanim ocenisz

2 kwietnia rozpoczęły się obchody Światowego Miesiąca Świadomości Autyzmu, stąd we współpracy z Terapeutycznym Punktem Przedszkolnym „Słoneczna Kraina” z Radlina, zorganizowaliśmy dla uczniów naszej szkoły warsztaty edukacyjne na temat autyzmu.

03.04.2019r. naszą placówkę odwiedziła Pani Magdalena Syrek oraz Pani Anna Kiszczak, które przeprowadziły dwa warsztaty – dla klas I-III oraz dla klasy VII. W tym dniu nasi uczniowie ubrani byli na niebiesko – jako znak solidarności z ludźmi dotkniętymi autyzmem.

Uczniowie klas młodszych zostali wprowadzeni w temat dzięki historii o ”Kosmicie”, która w przystępny sposób przybliżyła im funkcjonowanie tytułowego Kosmity-Kacprze, czyli chłopca autystycznego.

 Z kolei klasa VII odbyła warsztaty pt. „Jak odczuwa autysta?”. Uczniowie mogli na własnej skórze poczuć, z jakimi trudnościami na co dzień borykają się dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu  i jak można im pomóc.  Udało się obalić także kilka mitów i stereotypów, które funkcjonują w społeczeństwie na temat autyzmu. 

 

Malwina Wolny

Przeczytano: 125 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: