ZESPÓŁ SZKOLNO-PRZEDSZKOLNY W SKRBEŃSKU
https://zspskrbensko.pl

12 grudnia 2019 20:46 | Aktualności

Sukcesy naszych uczniów na XI Międzygminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Gorzycach

Dziś nasi uczniowie ze swoimi opiekunami udali się na XI Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek w Gorzycach. Naszą szkołę reprezentowała solistka - Dominika Klyszcz, która zaśpiewała pastorałkę "Pierwsza gwiazda" zespołu TGD, oraz zespół wokalny ELFIKI składający się z uczennic klasy I (Laura Tkocz, Maja Prochasek, Nadia Niewiara, Zuzia Reclik) oraz uczennicy klasy III - Marysi Baranek. Zespół ELFIKI wykonał pastorałkę "Zagraj dziecku kołysankę". W konkursie brało udział 44 uczestników z różnych gmin. Przybyli uczniowie z Wodzisławia, Radlina, Pszowa, Czyżowic, Marklowic, Gorzyczek, Olzy, Gołkowic, Godowa, Łazisk itp. Poziom był naprawdę wysoki i wszyscy wykonawcy śpiewali zachwycająco.

Po południu dotarła do nas wiadomość, że Dominika zajęła III MIEJSCE w kategorii soliści - wiek 7 - 12, natomiast nasz zespół wokalny ELFIKI zajął I MIEJSCE.

Laureaci konkursu 6 stycznia o godzinie 17.15 wystapią w kościele w Gorzycach. Zaśpiewają oraz odbiora nagrody.

Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do udziału w tym wspaniałym świątecznym finale i kibicowania naszym zdolnym młodym wokalistom. Dziewczynki do konkursu przygotowała Anna Prochasek.

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Zdjęcia: